Marketing

Každý pátý člověk na světě má kartu Visa

Asociace Visa International dnes oznámila, že počet jejích platebních karet na světě překročil hranici 1,2 miliardy. Ve dvanáctiměsíčním období končícím 30. června 2002 došlo také ke zvýšení objemu globálních výdajů na 2,3 biliony USD. Ve srovnání se stejným obdobím předchozího roku to znamená nárůst o 17 %. Maloobchodní tržby z plateb kartami Visa dnes představují 7 % z celosvětových osobních spotřebitelských výdajů a asociace očekává nárůst tohoto podílu na 12 % do roku 2010.

Osobní spotřebitelské výdaje představují tržní hodnotu veškerých produktů a služeb zakoupených domácnostmi a nevýdělečnými institucemi kromě koupí nemovitostí. V současnosti tyto celosvětové výdaje dosahují 19 bilionů dolarů a tvoří je především hotovostní a šekové platby. Za posledních pět let však Visa zaznamenala nárůst podílu kartových plateb na spotřebitelských výdajích průměrně o 12 %.

Podíl plateb kartami Visa na spotřebitelských výdajích je v některých zemích velmi výrazný. Při započtení maloobchodních tržeb a výběrů hotovosti dosahuje Visa 68 % na Islandu, 57 % v Jižní Koreji a 27 % ve Velké Británii. Platební karty Visa je dnes možné použít na 29 milionech míst po celém světě včetně 800.000 bankomatů.

„Elektronické platby nabízejí nesčetné výhody spotřebitelům, obchodníkům i firmám, počínaje možností volby způsobu placení, přes vysoké zabezpečení a pohodlí, až po globální použití,“ řekl Malcolm Williamson, prezident asociace Visa International. „Díky těmto výhodám, velkému důrazu na vývoj nových řešení a našemu partnerství s členskými finančními institucemi můžeme v rozvoji pokračovat i v budoucnu.“

Jednu z klíčových oblastí růstu asociace Visa představují debetní karty. Celosvětový objem plateb debetními kartami Visa za dvanáctiměsíční období končící 30. června 2002 překročil 1 bilion dolarů, což představuje nárůst o 22 %. V období od ledna do června tohoto roku Visa dokonce poprvé zaznamenala vyšší podíl transakcí debetními (šekovými) kartami než kreditními kartami i v USA. Během tohoto období zpracovala Visa USA 3,04 miliardy maloobchodních transakcí debetními kartami Visa ve srovnání s 2,96 miliardy transakcí kreditními kartami, a to i přesto, že počet kreditních karet byl více než dvakrát vyšší než počet debetních karet. V sektoru kreditních karet zaznamenala asociace Visa v celosvětovém měřítku nárůst o 12 % s celkovými výdaji ve výši 1,24 bilionu dolarů za rok končící 30. června 2002.

Další významnou oblastí jsou předplacené produkty, jako např. výplatní karty, dárkové karty nebo zvláštní karty pro přesun financí. Podle odhadů asociace nabízí globální trh příležitosti pro předplacené produkty ve výši až 2 bilionů dolarů.

Na regionální úrovni dosahují největších úspěchů rozvojové trhy. Například region Asie a Tichomoří zaznamenal nárůst celkových výdajů o 42 % a region CEMEA, jehož součástí je i Česká republika, dosáhl nárůstu ve výši 37 %.

Hlavní faktory, které přispěly k celosvětovému nárůstu výdajů:

Čtěte také

  1. Specialista na digitální obsah a vizualizaci iiot
    Brno-Ostrovačice | od 50 000 Kč výše
  2. Obchodní manažer pro prodej reklamy v mobilních aplikacích
    Bratislava
  3. PPC specialista | senior | 2 dny home office
    České Budějovice | 50000 - 100000 Kč za měsíc
  4. Koordinátor/ka promo akcí - možnost práce Z domova
    Modletice
  5. Obchodní zástupce pro hokejovou značku (celá ČR)
    Plzeň | 30000 - 70000 Kč za měsíc
Žaluzie, rolety, markýzy
Rolety, markýzy, žaluzie a další stínění dodá www.climastyl.cz!