On-line

Monetka opět v provozu

Elektronická peněženka Monetka, oblíbený nástroj pro úhradu malých částek po internetu, začala znovu fungovat. Nově je nyní k dispozici také obchodníkům.

Provoz elektronického platebního systému Monetka, zajišťovaný dříve společností Computerpress, dnes její nástupnickou organizací CP Books, a.s., přerušil zákon 124 o platebním styku z roku 2002. Ten možnost provozovat podobné elektronické platební systémy výrazně omezuje.

Společnost CP Books letos v červnu získala od České národní banky předběžný souhlas pro provoz Monetky na základě výjimky z citovaného zákona.

Nyní mohou Monetku opět využívat nejen zákazníci, ale nově také obchodníci. „Společnost CP Books, a. s., v současné době registruje několik set zájemců z řad obchodníků, jimž bude Monetka v krátké době zpřístupněna,“ řekl Jiří Hlavenka, předseda představenstva a generální ředitel firmy. „Největšími přednostmi Monetky jsou nulové poplatky za provedené platby, nulové poplatky za využití platebního kanálu Monetky, vysoký stupeň zabezpečení na úrovni bankovních systémů a také informace o provedených platbách on-line a v reálném čase. Velkou předností Monetky je také to, že všechny elektronické peníze v Monetce jsou v běžné měně – českých korunách,“ říká J. Hlavenka.

Elektronický systém pro mikroplatby se nelépe uplatní zejména při malých platbách v řádu haléřů až tisíců korun, kde běžný bankovní převod je mnohdy dražší než samotná platba. Je vhodný také tam, kde se dnes platí pomocí Premium SMS.

– das –

Článek je uveřejněn ve spolupráci se serverem Svět hospodářství.

Čtěte také

  1. Obchodní manažer pro prodej reklamy v mobilních aplikacích
    Bratislava
  2. Specialista na digitální obsah a vizualizaci iiot
    Brno-Ostrovačice | od 50 000 Kč výše
  3. Recruiter/Betreuer pro Německou firmu Humanus Personalservice
    Nördlingen | 2080 EUR za měsíc
  4. Part-time administrátor/ka e-shopu a informačního systému
    Praha 9 | 195 Kč za hodinu
  5. Obchodní zástupce pro hokejovou značku (celá ČR)
    Plzeň | 30000 - 70000 Kč za měsíc
Žaluzie, rolety, markýzy
Rolety, markýzy, žaluzie a další stínění dodá www.climastyl.cz!