Výzkum trhu

Polovina mladých lidí využívá chytré telefony k monitorování svých sportovních aktivit

30 procent Čechů používá pro měření svých sportovních aktivit chytré telefony. Více jsou monitorování sportovního výkonu pomocí smartpohonů nakloněni muži než ženy.

Největšími fanoušky užívání chytrých telefonů k monitoringu svých sportovních aktivit jsou lidé ve věku 18 – 29let. Ke sportu patří i doplňková strava – 3 z 10 lidí využívá sportovní potravinové doplňky.

Dnešní technologicky vyspělá doba nabízí nepřeberné množství zařízení, která zaznamenají sportovní výkony. Vaše výkony můžete sdílet se svými přáteli na sociálních sítích, nebo si porovnávat své sportovní aktivity s jinými uživateli, a poté zvyšovat své nastavené cíle. Ke sportům si někteří sportovci dopřávají i potravinové doplňky. Které mají Češi v oblibě, zjišťoval výzkum GfK.

Nositelná elektronika při sportu

Jak rychle běžíte či jdete, jaký je tep vašeho srdce, či jaká je vzdálenost, kterou urazíte, vám dnes sdělí nepřeberné množství zařízení. Zařízením, které je při měření sportovních aktivit používáno nejvíce, je chytrý telefon – využívá ho 30 procent populace. Blíže mají používání chytrých telefonů muži. Mladí lidé jsou více nakloněni technologiím, proto pro nikoho není překvapením, že skupinou lidí, která je nejvíce aktivní ve využívání svých chytrých telefonů při sportu, jsou lidé ve věku 18 -29 let, a to téměř polovina z nich. Lidé s nižším vzděláním chytré telefony používají dvakrát méně než lidé se vzděláním středoškolským či vyšším. Používání smartphonů jsou více nakloněni také aktivní sportovci (sportují nejméně jednou týdně) Z krajů nejvíce využívá mobilní telefon k monitorování sportovních aktivit kraj Středočeský, naopak Praha v jejich používání spadla na poslední místo.

Chytré hodinky a fitness náramky se z hlediska používání pro měření sportovní aktivity umístily se shodným počtem příznivců na druhém a třetím místě. Z dalších zařízení, která sportovci využívají při svých sportovních aktivitách, to jsou například sporttestery, anebo jednoduché krokoměry bez možnosti připojení k počítači.

Sportovní potravinové doplňky

„Na internetu najdeme velké množství informací, odlišné názory a rady ohledně potravinových doplňků. Díky zvýšené sportovní aktivitě se mnoho lidí snaží své tělo obohatit doplňky stravy při svém sportovním výkonu, které mají za následek například ochranu a budování svalové hmoty, zvýšení výkonu, nebo jen regeneraci. Na trhu se nachází nepřeberné množství výrobků, značek. Jaké množství doplňků, jak často a které vybrat, je občas oříšek. Někteří lidé jsou tomuto umělému doplňování stravy nakloněni, jiní je striktně odmítají,“ říká Kristina Hanušová, Sector Leader Financial Services&Technology z GfK.

A jak se Češi staví k užívání sportovních potravinových doplňků? Zeptali jsme se na názor respondentů, jakou mají osobní zkušenost s využíváním potravinových doplňků sportovní výživy.

3 z 10 lidí využívá potravinové doplňky sportovní výživy. Obecně největšími uživateli potravinových doplňků pro příležitostný sport jsou lidé s vysokoškolským vzděláním. Pokud už se lidé rozhodnou pro potravinové doplňky, potom nejvíce využívají volně prodejné vitamíny nebo minerály (16 procent). Jako další užívané doplňky při sportu lidé jmenovali fitness tyčinky, kloubní výživu, energizéry a proteinové nápoje.

„Více aktivního sportu, více užívání sportovních potravinových doplňků. I tak by se dal charakterizovat přístup aktivních sportovců – více než ostatní přitom používají prakticky všechny kategorie potravinových doplňků s výjimkou volně prodejných vitamínů a minerálů,“ dodává Kristina Hanušová.

Čtěte také

Žaluzie, rolety, markýzy
Rolety, markýzy, žaluzie a další stínění dodá www.climastyl.cz!